• Nowy
Pasek skórzany skóra jaszczurki HORIDO 098.02

12-14 mm Pasek skórzany skóra jaszczurki HORIDO 098.02

Model: 098.02

Producent: Horido

46,00 zł
Brutto
Rozmiar paska
  • 12 mm
  • 14 mm
Kolor klamerki
  • Srebrny
  • Złoty
Ilość

  •  Polityka bezpieczeństwa Chronimy i przetwarzamy Twoje dane osobowe. Polityka prywatności zgodna z RODO.Więcej informacji w zakładce " Polityka prywatności" Polityka bezpieczeństwa Chronimy i przetwarzamy Twoje dane osobowe. Polityka prywatności zgodna z RODO.Więcej informacji w zakładce " Polityka prywatności"
  • Dostawa już od 7,5 zł ! Dostawa już od 7,5 zł !
  •  Kliencie masz 14 dni na zwrot lub wymianę zakupionego u nas towaru Kliencie masz 14 dni na zwrot lub wymianę zakupionego u nas towaru

Pasek do zegarka skórzany bez przeszycia Horido 0098

Model 098 to skórzany pasek co zegarka jest bardzo miękki i elastyczny. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu i odporny na uszkodzenia. Model 098 to brązowy pasek bez przeszycia górna część paska wykonana jest ze skóry cielęcej imitującej skórę jaszczurki, dolna część paska zwana futrówką wykonana jest z oryginalnego nubuku ze skóry cielęcej. Sprzączka w pasku jest aluminiowa, przyjazna dla alergików.Model 098 wpasuje się w  szeroką gamę zegarków klasycznych, eleganckich i modowych

Opis

Materiały wykonania paska
Skóra naturalna
Kolor paska/bransolety
Brązowy
Kolor przeszycia paska
brak
Grubość
2 mm
Właściwości paska
Pasek bez przeszycia
Pasek zwężany o 2 mm
Faktura paska
Skóra z połyskiem
Skóra jaszczurki
Pasek z fakturą
Kolor klamerki
Złoty
Srebrny
Rodzaj zapięcia
Klasyczna klamerka
Długość paska bez klamerki C+D
175 mm
Występuje również w rozmiarach
12 mm
14 mm
Pozostałe informacje
Gwarancja 2 lata
pasuje także: Fossil, Invicta, Lorus, Omega, Seiko, Tommy Hilfiger,Adriatica, Atlantic, Casio, Citizen, Diesel, Festina, Fossil, Timex, Tissot i wielu innych.
Teleskopy gratis

Pasek jest integralna częścią zegarka, musi więc być idealnie spasowany. Powinien być takiej szerokości, jaki jest rozstaw mocowań przy zegarku. Możemy to zmierzyć za pomocą tradycyjnej suwmiarki lub linijki. Dostępne są również specjalne szablony wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego, które posiadają wycięcia odpowiadające poszczególnym szerokością. Poniższe zdjęcie pokazuje w którym miejscu należy dokonać pomiaru. (wskazane literką A)

Rozmiar paska: A

Długość paska bez klamerki C+D

Szerokość paska przy sprzączce B: standardowo pasek zwęża się o 2 mm


Czasami, gdy mamy do czynienia z bardzo nietypowym rozstawem, można założyć pasek o 1 mm szerszy. Skóra (a z niej jest produkowanych większość pasków) to materiał, który bez problemu się ugnie i zmieści między mocowaniami. Ale proszę pamiętać – NIGDY nie należy zakładać węższego paska. W najlepszym wypadku może to doprowadzić do wygięcia teleskopów, a w najgorszym do zgubienia zegarka.

Gdy dobierzemy już pasek do szerokości mocowań pozostaje jeszcze kwestia sprzączki. Jeśli decydujemy się na nową, którą otrzymujemy z paskiem to sprawa jest oczywista. Jeśli natomiast mamy firmową sprzączkę, złotą, z jakimś symbolem itp i chcielibyśmy ją przełożyć do zakupionego paska, należy przed zakupem upewnić się czy szerokość naszej sprzączki będzie odpowiadać szerokości klamerki z nowego paska. Taka sama zasada występuje, gdy chcemy z tradycyjną sprzączkę zamienić na zapięcie typu motylek. Na zdjęciu pokazujemy który wymiar należy wziąć pod uwagę (oznaczone literką B)


Generalnie nie ma określonych standardów odnośnie wymiarów pasków. Pasek o szerokości 20 mm może mieć klamerkę zarówno 16mm, 18mm jak i 20 mm (jeśli nie jest zwężany).