• Nowy
Pasek do zegarka skórzany Tekla T-05.01
  • Pasek do zegarka skórzany Tekla T-05.01
  • Pasek do zegarka skórzany Tekla T-05.01

20 - 24 mm Pasek do zegarka skórzany Tekla T-05.01

Model: TEKLA T-05.01

Producent: TEKLA

39,00 zł
Brutto
Rozmiar paska
  • 20 mm
  • 22 mm
  • 24 mm
Ilość

  •  Polityka bezpieczeństwa Chronimy i przetwarzamy Twoje dane osobowe. Polityka prywatności zgodna z RODO.Więcej informacji w zakładce " Polityka prywatności" Polityka bezpieczeństwa Chronimy i przetwarzamy Twoje dane osobowe. Polityka prywatności zgodna z RODO.Więcej informacji w zakładce " Polityka prywatności"
  • Dostawa już od 7,5 zł ! Dostawa już od 7,5 zł !
  •  Kliencie masz 14 dni na zwrot lub wymianę zakupionego u nas towaru Kliencie masz 14 dni na zwrot lub wymianę zakupionego u nas towaru

20-24 mm Pasek do zegarka Tekla T-05.01

Pasek do zegarka wykonany ze skóry naturalnej imitującej gładkiej w kolorze czarnym. Paski z tej serii zrobione są ze skóry cielęcej super miękkiej i elastycznej, paski zdobione są grubym masywnym przeszyciem. Paski mają klamrę metalową antyalergiczną. Idealnie dopasowują się do ręki. Podbicie paska futrówka wykonana jest również ze skóry naturalnej. Pasek ten idealnie wpasuje się do zegarków o klasycznym mocowaniu.


Paski pochodzą z legalnego źródła Tekla Polska

Opis

Materiały wykonania paska
Skóra naturalna
Kolor paska/bransolety
Czarny
Kolor przeszycia paska
Czarny
Grubość
3.7 mm
Właściwości paska
Pasek zwężany o 2 mm
Pasek z przeszyciem
Futrówka podbicie paska
Skóra
Faktura paska
Pasek gładki
Kolor klamerki
Srebrny
Rodzaj zapięcia
Klasyczna klamerka
Długość paska bez klamerki C+D
200 mm
Długość paska część z dziurkami D
120 mm
Długość paska część ze sprzączką C
80 mm
Występuje również w rozmiarach
20 mm
22 mm
24 mm
28 mm
Pozostałe informacje
Teleskopy gratis
Gwarancja 2 lata

Pasek jest integralna częścią zegarka, musi więc być idealnie spasowany. Powinien być takiej szerokości, jaki jest rozstaw mocowań przy zegarku. Możemy to zmierzyć za pomocą tradycyjnej suwmiarki lub linijki. Dostępne są również specjalne szablony wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego, które posiadają wycięcia odpowiadające poszczególnym szerokością. Poniższe zdjęcie pokazuje w którym miejscu należy dokonać pomiaru. (wskazane literką A)

Rozmiar paska: A

Długość paska bez klamerki C+D

Szerokość paska przy sprzączce B: standardowo pasek zwęża się o 2 mm


Czasami, gdy mamy do czynienia z bardzo nietypowym rozstawem, można założyć pasek o 1 mm szerszy. Skóra (a z niej jest produkowanych większość pasków) to materiał, który bez problemu się ugnie i zmieści między mocowaniami. Ale proszę pamiętać – NIGDY nie należy zakładać węższego paska. W najlepszym wypadku może to doprowadzić do wygięcia teleskopów, a w najgorszym do zgubienia zegarka.

Gdy dobierzemy już pasek do szerokości mocowań pozostaje jeszcze kwestia sprzączki. Jeśli decydujemy się na nową, którą otrzymujemy z paskiem to sprawa jest oczywista. Jeśli natomiast mamy firmową sprzączkę, złotą, z jakimś symbolem itp i chcielibyśmy ją przełożyć do zakupionego paska, należy przed zakupem upewnić się czy szerokość naszej sprzączki będzie odpowiadać szerokości klamerki z nowego paska. Taka sama zasada występuje, gdy chcemy z tradycyjną sprzączkę zamienić na zapięcie typu motylek. Na zdjęciu pokazujemy który wymiar należy wziąć pod uwagę (oznaczone literką B)


Generalnie nie ma określonych standardów odnośnie wymiarów pasków. Pasek o szerokości 20 mm może mieć klamerkę zarówno 16mm, 18mm jak i 20 mm (jeśli nie jest zwężany).

Zobacz także