ABC o zegarkach co należy wiedzieć zanim kupisz zegarek

ABC o zegarkach co należy wiedzieć zanim kupisz zegarek

ABC O ZEGARKACH jaki zegarek wybrać?

Wybór zegarka

Wybór zegarka w dużej mierze zależy od naszych własnych upodobań, należy pamiętać, że powinien być spójny z naszym wizerunkiem a co najważniejsze powinniśmy się komfortowo z nim czuć .

Jeśli gustujesz w stylu sportowym, najtrafniejszym zegarkiem będzie zegarek sportowy , jeśli wolisz elegancje , wybór powinien paść na coś stonowanego eleganckiego.

Zegarek jest nierozłącznym elementem naszego wizerunku, który wraz z ubiorem tworzy spójna całość, w dobie Internetu gdzie dużo mówi się, że telefon zastępuje zegarek może i jest to słuszna uwaga, ale tylko jeśli chodzi o funkcjonalność , jednak zegarki wcale nie straciły na sile , dobór odpowiedniego zegarka pozwoli nam wyeksponować siebie swój wizerunek i dobry styl.

Przedziały cenowe zegarków są bardzo szerokie od najtańszych do 50 zł aż do kilkuset tysięcy, nasza oferta obejmuje ten najbardziej popularny przedział, to jest zegarki od 100 zł do 500 zł.

Za zegarek z multi datownikiem zapłacimy już ponad 100 zł im więcej funkcji i bardziej rozbudowany zegarek, tym wyższa cena. Wraz z ceną utożsamia się jakość wykonania zegarka i użytych materiałów

Jakie mechanizmy zasilają zegarek

Wyróżniamy cztery typy zegarków

  • Zegarki kwarcowe zasilane mechanizmem zasilany bateria
  • Zegarki mechaniczne do nakręcania zbudowane z wahadła i balansu
  • Zegarki elektroniczne z wyświetlaczem LCD z 24-godzinnym wskazaniem czasu
  • Zegarki elektroniczno-wskazówkowe połączenie 2 mechanizmów w jeden zegarek pozwala uzyskać dwa wskazania czasu analogowy i cyfrowy

Z czego są robione koperty:

Koperty zegarków wykonane są głównie ze stali , mieszanki metalu Alloyu (Stop metali ). Z czego są robione paski i bransolety do zegarków W większości zegarków użyte są paski szyte ze skór naturalnych głównie bydlęcej imitującej skóry krokodyla jaszczurki aligatora. Niektóre te tańsze zegarki mają skóry ekologiczne tzn. mieszanka skór, jakościowo zbliżone do skór naturalnych czasami praktycznie nie do odróżnienia , za pozwala na uzyskanie niższej ceny zegarka. W zegarkach stosuje się również bransolety metalowe lub stalowe złożone z ogniw, lub popularne ostatnim czasem bransolety typu mesh tzn. plecionka. Kolorystyka pasków jest bardzo bogata, jeśli chodzi o bransolety mamy coraz większy wybór od klasycznych srebrnych, złotych, Rose gold – różane złoto, ostatnim czasem niebieskich brązowych i bardzo popularnych bransoletach w kolorze czarnym.

Z czego wykonane jest szkło zegarka ?

Najczęściej można spotkać szkła mineralne o podwyższonej twardości, a co za tym idzie odporne na zarysowania, w tych bardziej prestiżowych zegarkach producenci stosują szkła szafirowe bardzo odporne na działania mechaniczne, zrobienie rysy na takim szkle jest niemalże nie możliwe, jedynie materiał typu diament jest w stanie zarysować takie szkiełko

Należy pamiętać o jednej głównej zasadzie w parze z ceną idą użyte materiały w zegarku jeśli chcemy dobry jakościowo zegarek należy wydać na niego już nieco więcej niż 100 zł.